Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Oftalmoloji alanında bölgemizin öncü dernekleri olan Türk Oftalmoloji Derneği ve Bosna Hersek Oftalmoloji Derneği, yakın işbirliklerini ve kardeşliklerini, gerçekleştirecekleri Balkan Oftalmoloji Toplantıları ile geliştirmeye karar vermişlerdir.

Bu kapsamda, Türk Oftalmoloji Derneği ve Bosna-Hersek Oftalmoloji Derneği olarak Balkan Oftalmoloji Toplantıları’nın ilkini 21 – 23 Nisan 2017 tarihlerinde Saraybosna’da gerçekleştiriyoruz ve Birinci Balkan Oftalmoloji Toplantısı’na sizleri davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Komşu diğer ülkelerin hekimlerinin de katılacağı bu toplantı için, kardeş oftalmoloji dernekleri üst düzey bir bilimsel program hazırladılar. Bu vesileyle Saraybosna ve Mostar başta olmak üzere bu güzel ülkenin belli başlı yerlerini ziyaret edeceğimiz sosyal programa arzu edenler katılabileceklerdir.

Amacımız, Balkan Oftalmoloji Toplantıları’nın benzer tarihi ve kültürel mirası taşıdığımız Balkan coğrafyasında diğer meslektaşlarımızla kurulacak bilim köprüleri ile meslektaşlarımızın yüksek oranda bilimsel kazanım elde edeceği ve sosyal alanda birlikteliğimizi pekiştireceği bir toplantı organizasyonu olmasıdır.

Balkan Oftalmoloji Toplantıları’nın tüm katılımcılara bilimsel katkı sağlaması temennisiyle, 21 - 23 Nisan 2017 tarihlerinde Saraybosna’da buluşmayı umut eder, saygılarımızı sunarız.

Prof. Reha Ersöz
Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı
Prof. Suzana Nikolic
Bosna Hersek Oftalmoloji Derneği Başkanı