Davet

Değerli  Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği İzmir Şubesi tarafından İzmir’de düzenlenecek 32. Yaz Sempozyumuna sizleri davet etmekten onur ve mutluluk duyuyorum.

27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan  “Oftalmolog Gözüyle Sistemik Hastalıklar: Gözden Tanıya Gidiş” başlıklı sempozyumumuz bu yıl ebediyete uğurladığımız Prof. Dr. Kutay Andaç hocamız adına düzenlenmektedir. Sosyal ve renkli kişiliği ile camiamızın yakından tanıdığı hocamızın öğrencilik ile başlayan Ege Üniversitesi serüveni 49 yıl sürmüştür. Hem kendi kurumunda hem de Türk Oftalmoloji Derneği bünyesinde değerli hizmet ve katkılar ile geçen bu yıllar boyunca gerek bilimsel, gerekse yönetimsel alanda derin izler bırakmıştır. 

Bildiğimiz üzere pek çok sistemik hastalığa göz bulgusu eşlik etmektedir.  Hatta bazen ilk bulgular göz tutulumu ile başladığından tanının konabilmesinde, göz hastalıkları açısından değerlendirilme çok önemli yere sahiptir. Bu düşünce ile günlük pratiğimizde oldukça çok yer kaplayan bu sistemik hastalıkları tekrar gözden geçirmeyi amaçladığımız bu sempozyumda, olgudan başlayarak tanı konulan sistemik hastalığın anlatıldığı detaylı bir program oluşturmaya çalıştık.

Sempozyum programında panel ve konferans konuşmaları, yanında bir etkileşimli toplantıya da yer verilmiştir. Pek çok meslektaşımızın bilimsel çalışmalarını sunduğu sözlü bildiri oturumu da programda  yerini alacaktır. Ayrıca Optik Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Birimi ile Oküloplastik Birimince aktiviteler düzenlenecektir.
 
Sempozyumun düzenlenebilmesi ve bilimsel programının en mükemmel hale getirilmesi için üstün gayret ve özveriyle çalışan TOD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu’ndaki çok değerli çalışma arkadaşlarıma, bu programda görev alarak bilgilerini bizlerle paylaşan değerli bilim insanlarımıza, çalışmalarını bizlere sunacak olan değerli meslektaşlarımıza, sempozyumun en uygun ortam ve şartlarda sizlere sunulmasına katkı sağlayan endüstri firmalarına ve kongre organizasyon firmamız Valör ekibine TOD İzmir Şubesi adına çok teşekkür ederim.

Sizleri İzmir’imizin ılık imbatları ile mutlu hissettiren son yaz günlerinde ağırlayacak olmaktan mutluluk  duymaktayım. Güzel bir sosyal programla zenginleşen sempozyumumuzdan ayrılırken güzel anılar, yeni bilgiler edineceğimiz inancıyla sizlerle buluşmayı heyecanla beklemekteyim.

Saygılarımla

Prof.Dr. Aylin Yaman
TOD İzmir Şubesi Adına