Davet

Değerli Meslektaşlarım;

Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesinin düzenlediği 45. Bahar Sempozyumu bu yıl 5-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında değerli hocamız Prof. Dr. Yılmaz Özyazgan anısına CVK Bosphorus Hotel’de yapılacaktır.

45. Bahar Sempozyumunun konusu ‘’Her Yönüyle Katarakt ve Cerrahisi’’ olarak belirlenmiştir. Katarakt ve cerrahisindeki son gelişmelerin ve tartışmalı konuların her yönüyle konuşulacağı paneller, yuvarlak masa toplantıları, uydu toplantılarının yanında, endüstri firmalarının toplantılarına da yer verilecektir. Sempozyumda katılımcıların araştırmalarını sözel bildiri olarak sunabilecekleri serbest bildiri oturumları düzenlenecektir.

Ayrıca Bahar Sempozyumlarının bir geleneği haline gelen Prof. Dr. Demir Başar adına onur konferansı da gerçekleştirilecektir.

İstanbul Şubesi üyelerinin 2022 yılı içinde etki faktörü en yüksek dergilerde yayınlanmış çalışmaları arasından seçilecek 3 adet makalenin sahiplerine teşvik ödülleri verilecektir. Ayrıca 45. Bahar Sempozyumunda sunulan serbest bildiriler içinden başvuran adaylar arasından en iyi ilk 3 araştırma plaketle ödüllendirilecek ve ödüller toplantıda düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

45. Bahar Sempozyumu süresince katılımcılara Eye-Si Simulatör ile cerrahi simülasyon eğitimi verilecektir.

Sempozyumun gerçekleşmesinde ve bilimsel programın oluşmasında özverili çalışmalarından dolayı İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine, davetimizi kabul ederek bizi onurlandıran tüm moderatör ve konuşmacılarımıza, destek veren tüm sponsor firmalarımıza, organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesi için üstün gayretlerinden dolayı Global Kongre ve Organizasyon firması yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Bütün bu bilimsel etkinliklerle zenginleşen 45. Bahar Sempozyumunu Cumhuriyetimizin 100 yılına yakışır bir coşku içinde gerçekleştirmek için siz değerli üyelerimizi bir arada olmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu
TOD İstanbul Şubesi Başkanı
TOD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Adına