Davet

Sayın Meslektaşlarımız,

“Eğiticinin Eğitimi” konusunda ilk Beceri Aktarım Kursunu  (BAK) 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde TODEM’de düzenliyoruz.

Hem erişkin eğitiminin özellikleri ve püf noktalarını, hem de başarılı sunum tekniklerinin uygulamalı olarak verileceği bu çalışmalarda ilk gün “Tıpta Uzmanlık Eğitici Eğitimi”, ikinci gün “Etkin ve Doğru Sunumun Önemi” başlıkları altında etkileşimli toplantı olarak gerçekleşecektir. Katılımcılar ilk gün “Erişkin eğitimi ve eğiticinin rolü, müfredat hazırlama, eğitim ve ölçme-değerlendirme yöntemleri ile asistan karnesi oluşturma” konularında bilgi sahibi olacaklar, ikinci gün ise “başarılı sunum teknikleri “ile “işbaşında değerlendirme” konularında deneyim edineceklerdir. Söz konusu eğitimler bu konunun profesyonel uzmanları tarafından verilecektir.

Çalışmalarda elektronik sistemler de kullanılacağı için verim sağlamak açısından katılımcı sayısı en fazla 25 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Öncelikle Birim Aktif Üyelerine açık olan bu BAK’a katılmak isteyenlerin kayıt için Başvuru butonuna tıklayıp formu doldurması gerekmektedir. Başvurulara kabulde yeni aktif üyelere, kurumlarında eğiticinin eğitimi programı almamışlara öncelik sağlanacaktır. Her durumda başvuru sırası önemlidir. Bu kursa katılmak isteyip yer bulamayanlara bir sonraki kursta yer açılacağını özellikle belirtmek isteriz.

Kurs, TOD sporluğunda yapılmakta olup ücretsizdir.  İki günlük tam katılım sağlayanlara katılım belgesi verilecektir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Pınar Aydın  Prof. Dr. Ilgaz Yalvaç
TOYK Başkanı TOYK Eğitim Çalışma Grubu