Davet

Değerli meslektaşlarım,

1 Ekim 2022 tarihinde İstanbul TODEM salonunda düzenleyeceğimiz, pandemi sonrası bu senenin ilk Beceri Aktarım Laboratuvarı (BAL) toplantısında sizlerle birlikte olmayı bekliyoruz. Türk Oftalmoloji Derneği’nin düzenlemiş olduğu bu toplantıların temel gayesi glokom cerrahisi yapmaları için genç arkadaşlarımızı teşvik etmek ve cerrahi becerilerini geliştirmenin yanı sıra yeni tekniklerden haberdar olmalarını da sağlamaktır.

Kursiyerlerimiz toplantı içeriğinde hem klasik glokom cerrahisi tekniklerini hem de mikroinvazif yeni cerrahi (MİGS) teknikleri görecektir. Önce kısa videolar ile cerrahi teknikler tanıtılacaktır. Daha sonra yurt dışından bu toplantı için özel olarak getirilen domuz gözleri ve MİGS’e uygun model gözler üzerinde ameliyat mikroskobu altında deneyimli eğitmenlerimiz tarafından kursiyerlerimize birebir eğitim verilecektir.

Toplantıda kontenjanımızı 40 katılımcı ile sınırlı tutuyoruz. Burada amacımız her eğitmene düşen katılımcı sayısını sınırlı tutarak kursiyerlerimizin toplantıdan en fazla verimi almasını sağlamaktır. Katılım durumunu başvuru kayıt sırasına göre belirlenecektir, acele etmenizi öneririz.

Bu toplantıların glokom cerrahisini yapan veya yapmayı arzu eden tüm meslektaşlarımıza faydalı olduğunu düşünüyoruz. Genç arkadaşlarımız hem klasikleşmiş glokom cerrahilerinde dikkat edilecek tüm noktaları öğrenecek hem de yeni cerrahi yöntemleri görüp uygulama imkanı bulacaklardır.


Prof. Dr. Ilgaz Yalvaç
TOD Glokom Birim Başkanı


Invitation

Dear colleagues,

We are looking forward to be with you at the first Skill Transfer Laboratory meeting of this year after pandemia which we will be organized on 1st October 2022 in TOA-Education Center in Istanbul. The main purpose of these meetings is to encourage young ophthalmologist, to perform glaucoma surgery and to improve their surgical skills and to make them aware of new techniques.

Our trainees will be given one-on-one training by our experienced instructors under the operating microscope on pig eyes and model eyes suitable for MIGS, in which both classical glaucoma surgery techniques and microinvasive new surgery (MIGS) applications are brought.

We limit our meeting to 40 participants. Registration will be required for application registration.

We think that these meetings are beneficial to all colleagues who are or wish to do glaucoma surgery. The participants will learn all the points to be considered in both classical glaucoma surgeries and new MIGS techniques.


Prof. Dr. Ilgaz Yalvaç
President of TOA, Glaucoma Society