Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

TODEM İstanbul’dan sonra 6 Nisan 2018 tarihinde TODEM Ankara da meslekdaşlarımızın hizmetine sunuldu. TODEM’lerin oluşturulması fikrini yaratan, geliştiren, destekleyen tüm meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Biz de Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Yürütme Kurulu olarak İstanbul’dan sonra Ankara’yı da destekleme ve eğitimlerimize orada da devam etme kararı almıştık, ve bu kararımızın arkasında duruyoruz.

Planladığımız Beceri Aktarım Kursları (BAK) başlığındaki eğitim toplantılarının bir yenisini Eylül ayında TODEM Ankara’da düzenleyeceğiz. BAK olarak planladığımız on birinci kurs konumuzu “TOD Kornea ve Oküler Yüzey BAK -11: Kornea Ektazilerinde Çapraz Bağlama” şeklinde belirledik.

Kornea ektazileri korneanın ilerleyici olabilen yapısal bozuklukları ile karşımıza çıkar. “Keratokonus ve diğer korneanın ektatik hastalıklarında tanımızı nasıl koymalıyız?”, “Progresyonunu nasıl takip etmeliyiz?” konuları güncel ve tedavi kararı vermede önemli sorulardır. Tanı koyduktan sonra tedavi kararı verdiğimizde uygulayabileceğimiz yöntemler, zor olgularda nasıl yaklaşmalıyız, kombine tedavi yöntemleri nelerdir, güncel farklı araştırılan yöntemler nasıldır, sorularına yanıt bulacağınız ve komplikasyon gelişirse nasıl yaklaşmanız gerektiği konularında, bu konularda en uzman kişilerden bilgi alabileceğiniz bir kurs programı planladık. Çok verimli olacağını düşündüğümüz bu kursumuzdan kesinlikle fayda göreceğiniz düşüncesindeyiz.

“Kornea Ektazilerinde Çapraz Bağlama” eğitimi ile ilgilenen meslektaşlarımızı, 30 Eylül 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi on birinci BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı
BYK adına