Davet

Sevgili Meslektaşlarım,

İçimizde kelebeklerin uçuşmasına neden olan sempozyumumuza sayılı günler kaldı. Türk Oftalmoloji Derneği Çukurova Şubesi’nin düzenleyeceği 19. Mart Sempozyumu 3-5 Mart 2023 tarihleri arasında, Adana Hilton Otel Kongre Merkezi’nde yapılacaktır. Sempozyum konusu “2023’de Neler Değişti, Neyi Farklı Yapıyorum?” olarak belirlenmiştir.

Adana’da Mart ayı erken baharın müjdecisidir. Yaşar Kemal’in Çukurovası’nda bahar, açan portakal çiçekleri ile kendini gösterir, dallar beyaza boyanır; çiçeklerin buram buram kokusu insanın içini coşku ile doldurur. İşte böyle bir ortamda sizlerle birlikte olacak olmanın heyecanı bizleri şimdiden sardı.

Bu yılki coşkumuzun bir diğer nedeni de COVID-19 pandemisi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız yüz yüze toplantılara devam edebilecek olmamızdır. Adana’da yüz yüze yapılan en son Mart Sempozyumu 2018 yılında gerçekleşmişti. Oftalmoloji gibi, tıbbın etkileşime en çok ihtiyaç duyan branşlarından biri için 5 yılın oldukça uzun bir süre olduğu açıktır. Bu yıl sempozyumun konusunu belirlerken Cumhuriyetimizin 100. yılında, Ulu Önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet hedefine de uygun olmasını amaçladık. Oftalmolojinin, özellikle yeniliğe açık alt dallarında, bilgilerimizi tazelerken, daha çok sayıda meslektaşımız ile tekrar birlikte olacağımız için çok mutluyuz.

Adana demek dostluk demek, samimiyet demek, sevgi ve hoşgörü demek…Bu duygular içinde sizleri en güzel şekilde ağırlayabilmek; Adana’ya yakışan misafirperverliği tekrar sizlere yaşatabilmek üzere tüm hazırlıklarımızı yaptık, yapıyoruz. Çok güzel, özenle hazırlanmış bilimsel ve sosyal programlarımız var ve hepinizi sempozyumumuza heyecanla bekliyoruz.

Bu toplantının organizasyonu için TOD Merkez Yönetim Kuruluna, davetimizi kabul ederek tecrübelerini bizimle paylaşan meslektaşlarımıza, siz çok değerli katılımcılarımıza, toplantımızdan desteklerini esirgemeyip, bu etkinlikten olabildiğince çok meslektaşımızın yararlanmasını sağlayan endüstri firmalarına, son olarak da özverili ve titiz çalışmalarından dolayı K2 firması çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

Prof. Dr. Altan Atakan Özcan
TOD Çukurova Şube Yönetimi adına, Başkan