Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Diyarbakır Şubesi’nin  31. Yaz Sempozyumu bu yıl 07-09 Eylül 2018 tarihleri arasında Van’da Double Tree by Hilton otelinde düzenlenecektir.

Sempozyumun ana konusu ‘Glokom ve Tedavisi’ olup, sempozyumda Türk Oftalmoloji Derneği Glokom Biriminin değerli katkıları ile glokomun güncel tanı ve tedavileri, konusunda uzman meslektaşlarımız tarafından sizlerle paylaşılacak ve sempozyumun bilimsel düzeyi sizlerin katkıları ile en üst düzeye çıkacaktır.

Sempozyumun ana konusu olan glokomun yanısıra ‘FFA kulübü’ ve ‘Vitreoretinal Cerrahi’ Birimlerinin toplantıları da sempozyumumuza zenginlik katacaktır. 

Yaz sempozyumunu çağrıştıran adıyla M.Ö. IX. yy da kurulan Urartu devletinin başkenti olan güneşin kenti ‘Tuşba’, bugünkü adıyla Van; farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Üzerinde demiryolu feribotu ve Akdamar adası-kilisesini barındıran, deniz seviyesinden 1646 metre yükseklikteki deniz diye anılan sodalı gölü, heterokromik gözlü uysal kedisi ve rekortmen kahvaltısı ile sizleri bu kadim kentte ağırlamaktan mutluluk duyacağız.  

Sempozyumun düzenlenmesi ve bilimsel programın oluşmasındaki katkılarından dolayı Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine, davetimizi kabul ederek bizi onurlandıran tüm konuşmacılara, sponsorlukları ile destek veren tüm ilaç ve tıbbi cihaz firmalarına, organizasyondaki özverili çalışmalarından dolayı Valör Kongre Organizasyonları firması ve Double Tree by Hilton Van otel yönetici ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

7-9 Eylül 2018 tarihlerinde Van’da yapılacak olan TOD 31. Yaz Sempozyumunda buluşmak dileğiyle saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Tekin YAŞAR
TOD Diyarbakır Şubesi Başkanı
TOD Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Adına