DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT - KONAKLAMA
E-POSTER
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM

DAVET

Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesinin 38. Bahar Sempozyumu bu yıl 22-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında değerli hocamız Muhsin Kaya İdil anısına Haliç Kongre Merkezinde yapılacaktır. 38. Bahar Sempozyumunu konusu “Retina ve Uvea günleri “ olarak belirlenmiştir. TOD İstanbul Şubesi  Yönetim Kurulu, Bahar Sempozyumunun programında  önemli değişiklikler yaparak sempozyumun bilime olan katkısını en üst seviyelere çıkarmayı hedeflemektedir.

38 . Bahar Sempozyumunun yapılacağı Haliç Kongre Merkezi, kara ve deniz yolu ile ulaşımın mümkün olduğu yatay olarak konumlanmış İstanbul’un ikinci  büyük kongre merkezidir. Toplantımız 1200 kişilik  Sadabad salonunda yapılacaktır.

Toplantı programı Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesi,  Tıbbi Retina, Üvea ve Vitreoretinal Cerrahi birimlerinin ortak çalışması ile hazırlandı. Retina hastalıkları ile ilgili güncel konular panel ve konferanslar ile hızlı, özet ve klinik pratiğe yönelik biçimde sunulacaktır.  Retina ve üvea konusunda uzmanlaşmış panelistler 8 dakikalık konuşmalar ile tecrübelerini katılımcılara aktaracaklardır.  Üvea birimi ile birlikte hazırlanan program kapsamında 38. Bahar Sempozyumu için yurtdışından IUS (International Uveitis Society) üyesi, beş çok önemli yabancı konuşmacı davet edilmiş olup, yurtiçinden de uluslararası tecrübeye sahip öğretim üyelerimiz ile beraber çok zengin bir üveit bilimsel programı hazırlanmıştır.

Ayrıca 38. Bahar Sempozyumu programı dahilinde  Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Kontakt Lens kursu gerçekleştirilecektir. Sempozyum süresince sürekli  cerrahi simülasyon eğitim kursu yapılacaktır. Okuloplastik Cerrahi Birimi olgu sunumları paneli 22 Mayıs 2015 tarihinde saat 17.30 dan sonra yapılacaktır.

22-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında 38. Bahar Sempozyumunda beraber olmak dileği ile saygılarımı sunarım.

Dr. Ziya Kapran
TOD Istanbul Şubesi Başkanı
TOD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Adına

 
   
LookUs & OnlineMakale