Davet

Sevgili meslektaşlarım,

Serhat şehri Gaziantep’ te 2019 yılının son Bilgi Aktarım Programı (BAK) toplantısını sizlerle birlikte gerçekleştirmiş olacağımızdan dolayı mutluyuz ve heyecanlıyız. Tük Oftalmoloji Derneği Glokom birimi olarak “Glokom tanı ve tedavisinde yol haritamız” başlığı altında bir buluşma düzenledik. Toplantıda glokomun erken tanısında ve ilerlemesinin erken tespitinde hangi yöntemleri kullanmaktayız, tanı konmuş hastalarda tedavi yaklaşımımız ne olmalı gibi güncel bakış açılarımızı olgular eşliğinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Toplantı içeriğinde üç ayrı panel tarzı oturum düzenlenecek ve paneller arası çeşitli görme alanı ve OCT cihazları üzerine deneyimli eğitmenlerimiz tarafından pratik yaptırılacaktır Böylelikle hem teorik olarak bir glokom hastasına nasıl yaklaşacağımızı hem de tanıda en çok başvurduğumuz cihazları pratik hayatta nasıl kullanmamız gerektiğini daha iyi öğreneceğiz.

Tarihi ve kültürel dokusuyla büyük önemi olan Gaziantep şehrinde böyle bir toplantıda bir araya gelebilmek için bizlere büyük destek veren Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve glokom birimi üyemiz Sayın Prof. Dr. Kıvanç Güngör hocamıza da teşekkür ediyoruz.

21 Eylül’de Gaziantep’te görüşmek üzere.

Prof. Dr. Özcan Ocakoğlu
TOD Glokom Birimi YK adına