Davet

Sayın meslektaşlarımız,

Her yıl ekim ayının ikinci perşembe günü “Dünya Görme Günü” olarak kutlanıyor; göz sağlığına ve hastalıklarına dikkati çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen bu gün bizim için de çok önemli. Çünkü dünya körlük nedenleri arasında başta gelen nedenlerden birisi olan glokom ile baş etme sorumluluğunu taşıyoruz.

Teorik eğitim ile elde ettiğimiz birikimi gerçek hayatta uygulamaya geçirmeden, kurgulanmış ortamlarda becerimizi artırmamız gerekir. Bilgimizle vücudumuzu koordine etmeliyiz. BAL bu imkânı bizlere sunuyor; Üçüncü BAL etkinliğini farklı bölgelerdeki meslektaşlarımıza daha kolay ulaşabilmek amacıyla bu kez Ankara’da yapacağız.

Eğitmenlerimizin video eşlikli anlatımı sonrasında her katılımcıya bir eğitmen düşecek şekilde 12 istasyonda gerçekleştireceğimiz kursun oluşturulmasındaki katkılarından dolayı Türk Oftalmoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu, TOD Glokom Birimi Aktif Üyeleri, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları A.D ve Bilim İlaç’a teşekkürlerimizi sunarız.

Prof. Dr. Halil Ateş
TOD Glokom BYK adına