Davet

Değerli meslektaşlarım,

19 Ekim 2019 tarihinde İstanbul TODEM salonunda düzenleyeceğimiz bu senenin son Beceri Aktarım Labaratuvarı (BAL) toplantısında sizlerle birlikte olmayı umud ediyoruz. Türk Oftalmoloji Derneği’nin düzenlemiş olduğu bu toplantıların temel gayesi glokom cerrahisi yapmaları için genç arkadaşları teşvik etmek ve cerrahi becerilerini geliştirmektir.

Toplantı içeriğinde önce en sık yapılan glokom cerrahisi teknikleri (Trabekülektomi, Ahmed Valv implantasyonu ve Xen implantasyonu ) video anlatımı ile kursiyerlerimize sunulmaktadır. Daha sonra yurtdışından bu toplantı için getirilen domuz gözleri ve glokom cerrahisine uygun model gözler üzerinde deneyimli eğitmenlerimiz tarafından kursiyerlerimize ameliyat mikroskobu altında birebir eğitim verilecektir. Toplantıda kontenjanımızı 40 katılımcı ile sınırlı tutuyoruz. Bu katılımcılar sabah eğitiminde 20 kişi, öğleden sonra eğitiminde 20 kişi olarak belirlenecektir. Burada amacımız her eğitmene düşen katılımcı sayısını sınırlı tutarak her katılımcının toplantıdan en fazla verimi almasını sağlamaktır. Katılım durumunu başvuru kayıt sırasına göre belirlenecektir, acele etmenizi öneririz.

Bu toplantıların genç arkadaşlarımıza ve glokom cerrahisini yapmayı arzu eden tüm meslektaşlarımıza faydalı olduğunu düşünüyoruz. Kurs sonunda “glokom cerrahisi yaparken neleri özellikle dikkate alacağımı öğrendim” diyerek toplantıdan ayrılmanızı umuyoruz.

TODEM’in wetlab salonunu da bize kazandıran TOD MYK’na, toplantımıza katkıda bulunan değerli eğitmenlerimize, sponsorumuz Bilim İlaç firmasına ve organizasyondan sorumlu Global firmasına teşekkürlerimizi sunarız.

19 Ekim de İstanbul’da görüşmek üzere.

Saygı ve sevgilerimizle

BYK adına
Prof.Dr.Özcan Ocakoğlu
TOD Glokom Birim Başkanı