Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği, göz doktorlarının eğitiminde, önemli bir rol üstlenmiş durumdadır. Bu görevi, Ulusal Kongre, Canlı Cerrahi Etkinliği, Şube ve Birim Bilimsel Toplantıları, başlıca TODEM’lerde düzenlenenler olmak üzere BAP (BAL-BAK) ve TOD Toplantı Yönergesi Kurallarına göre yapılan endüstri destekli toplantılar yoluyla yerine getirmektedir. Sayılan bütün bu etkinliklerin dışında, asistanların eğitimine yönelik bir eğitim programını da, endüstri desteği ile yürütmektedir. Böylece TOD, asistan doktorlarımızın eğitimine katkıda bulunurken, Türk Oftalmolojisinde asistan eğitiminin standardizasyonu için de çaba harcamaktadır.

Aktif Üyelerimiz, üye oldukları birimler aracılığıyla,  bilimsel güncel bilgilerin ve deneyimlerin tartışıldığı toplantılarda mesleki seviyelerini  günün gereksinimlerine  uygun olacak şekilde yenileme fırsatı bulmaktadır.

Çalışma koşulları nedeni ile istediği Birime/Birimlere aktif üye olarak girme olanağı bulamamış fakat aktif olarak, çok başarılı bir şekilde mesleğini uygulayan uzman meslektaşlarımız için de asistan eğitimine benzer bir toplantı programını, Gözde Gündem, Uzmanlar İçin Güncel Yaklaşımlar ve Eğitim Toplantısı Programı ile, aktif üye olan ve olmayan tüm uzmanlarımızın hizmetine sunmaktayız.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Gözde Gündem, Uzmanlar İçin Güncel Yaklaşımlar ve Eğitim Toplantısı, 19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında yavru vatanımız Kıbrıs’ta Acapulco Otel’de düzenlenecektir. Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi, Kornea ve Oküler Yüzey, Glokom Birimlerimizin katkılarıyla Türk Oftalmoloji Derneği tarafından organize edilen Gözde Gündem toplantısında uzmanlarımız, bu üç birimimizin ilgi alanına giren konularda, bilgilerini güncelleme ve deneyimlerini paylaşma fırsatı bulurken diğer taraftan da sosyal ortamlarda meslektaşlarıyla hasret gidereceklerdir.

Gözde Gündem Toplantısı’nda, Kıbrıs’ın huzurlu ortamında sizlerle olmaktan onur ve mutluluk duyacağız.

19-21 Nisan 2019 tarihinde, Kıbrıs-Acapulco Otel’de görüşmek üzere, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

Osman Şevki Arslan

TOD Genel Başkanı, MYK adına