Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Bursa Şubesi’nin düzenleyeceği 40. Kış Sempozyumu 18-20 Ocak 2019 tarihleri arasında, adı sanat, kültür ve turizm ile özdeşleşen ve  bir üniversite şehri  olan Eskişehir’de, Tasigo Otel’ de yapılacaktır. Sempozyum konusu Refraksiyonda Uygulamalar: Gözlükten Cerrahiye’ dir.

Günümüzde göz hekimlerinin en sık karşılaştığı  göz sağlığı sorunu olan refraksiyon  kusurları, gerek görülme sıklığındaki artış, gerekse çözümleri ile ilgili gelişmeler açısından oftalmolojinin en temel konusu olmaya devam etmektedir. Bu sempozyumda refraksiyon kusurlarının gelişme mekanizmaları ve düzeltilmesi ile ilgili güncel yaklaşımlar, konusunda uzman meslektaşlarımız tarafından sunulacaktır. Refraksiyon  ile ilgili  üzerinde halen görüş birliği sağlanmamış bir çok konunun tartışılacağı sempozyumda ana konu ile ilgili  panel, etkileşimli toplantı,  konferans ve olgu sunumu oturumları gerçekleştirilecektir.  Ayrıca  ‘Glokom’ ve ‘Uvea-Behçet’  Birimlerinin de uydu toplantıları ile bildiri oturumu yer alacaktır.

Sempozyumun düzenlenmesinde ve bilimsel programın hazırlanmasında emeği geçen TOD Bursa Şubesi  Yönetim Kurulu Üyelerine, bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşmayı kabul eden tüm konuşmacılara, sponsorlukları ile destek veren katılımcı firmalara, özverili ve titiz çalışmalarından dolayı K2 Kongre ve Organizasyon firma ve çalışanlarına  teşekkür ederim.

Siz değerli meslektaşlarımızın katılımı ile 40.Kış Sempozyumunun bilimsel ve sosyal açıdan daha da zenginleşeceğine inanarak Şube Yönetim Kurulumuz adına sizleri Eskişehir’e davet ediyorum.

Saygılarımla

Prof. Dr. Nilgün Yıldırım
TOD Bursa Şubesi Başkanı
TOD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Adına