Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara  Şubesi’nce düzenlenen Nisan Kurslarının hepimizin meslek yaşamında çok önemli bir yeri vardır ve sizleri bu yıl yapacağımız 38. TOD Nisan Kursu’na  davet etmekten onur duyuyoruz. TOD Ulusal Kongresi’nden sonra en fazla katılımlı toplantımız olan bu kursta, her yıl oftalmolojinin temel konuları tüm yönleriyle didaktik bir şekilde anlatılmaktadır. Bu sene ‘Nisan Kursu’muzun konusu “UVEA HASTALIKLARI” olup, 6-8 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacaktır.

Kursumuzda, ‘’UVEA HASTALIKLARI” konusunda geleneksel ve güncel tüm bilgiler, tanı ve tedavi yaklaşımları, konusunda deneyimli ve uzman meslektaşlarımız tarafından sizlere sunulacaktır. Heyecan verici kursumuz, umut ediyoruz ki bu konuya ilgi duyan tüm meslektaşlarımıza anlamlı katkı sağlayacaktır. Son gün yapılacak olan Kornea ve Oküler Yüzey ve ORR Birimlerinin Olgu Tartışmaları kursumuza ayrıca bir  zenginlik katacaktır. 

Kursumuzun ilk günü, geçmiş yıllarda olduğu gibi, hep birlikte Anıtkabir’i ziyaret edip Ata’mızın huzuruna çıkacağız.

Bu yıl ikinci kez düzenleyeceğimiz ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz ‘Ödüllü Asistan Sınavı’ nın  konusu, Nisan Kursu’muzun  konusu olan ‘Uvea Hastalıkları’ olup, sınav kursun son günü gerçekleştirilecek ve dereceye giren ilk 3 kişiye ödüller verilecektir. Sınava başvurmak için lütfen soldaki butonu tıklayınız.

Bu yıl sizlere TODEM Ankara açılışını da müjdelemek isteriz. Artık TODEM Ankara da bir eğitim merkezi olarak tüm meslektaşlarımıza hizmet verecektir. Bu ofisin alınmasında ve hayata geçirilmesinde emeği, teşvikleri, yardımları ve katkıları olan geçmiş dönem tüm TODAŞ Yönetim Kurullarına, önceki dönem Genel Başkanımız Prof. Dr. Reha Ersöz ve Merkez Yönetim Kuruluna, Genel Başkanımız Prof. Dr. Osman Şevki Arslan ve Merkez Yönetim Kuruluna ve TODAŞ Yönetim Kurulundaki tüm arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür ederim.
Son olarak kursumuzun düzenlenmesinde ve bilimsel programının oluşmasında özveriyle çalışan TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’ndaki çok değerli çalışma arkadaşlarıma, davetimizi kabul ederek bizi onurlandıran tüm bilim insanlarına, mükemmel organizasyon için sponsorlukları ile olanak sağlayan tüm firmalara ve organizasyondaki özverili çalışmalarından dolayı Serenas  firması yönetici ve çalışanlarına yürekten teşekkür ederim.

Tüm meslektaşlarımızı 6-8 Nisan 2018 tarihleri arasında Ankara’da  ağırlamaktan onur duyacağımızı bildirerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Gürsel Yılmaz
TOD Ankara Şubesi Başkanı 

TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Adına