Davet

Değerli Meslekdaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi adına sizleri TOD 39. Nisan Kursu’na davet etmekten onur duyuyorum. Bildiğiniz gibi TOD Ulusal Kongresinden sonra en fazla katılımlı toplantı olan bu kursta her sene oftalmolojinin temel konularından biri tek salonda tüm detayları ile anlatılmaktadır. Bu sene Nisan Kursumuz “Retina Hastalıklarında Güncel Tanı ve Tedaviler” konulu olup 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında (Congresium), elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz Op. Dr. Mehmet Kemal Akışık anısına yapılacaktır.

5 Nisan 2019 Cuma günü önceki yıllarda olduğu gibi hep birlikte Anıtkabir’e gidip Ata’mızın huzuruna çıkacağız. Kursumuzda, son yıllarda tanıda optik koherens tomografi anjiografiden tedavide retinal protezlere uzanan yelpazede önemli gelişmelerin olduğu “Retina Hastalıklarında Güncel Tanı ve Tedaviler”, konusunda deneyimli meslekdaşlarımız tarafından 11 Panel ve 4 Konferans ile aktarılacaktır. Programda ayrıca, 7 Nisan 2019 Pazar günü öğleden sonra, Oküler Onkoloji ve Şaşılık Birimlerinin Olgu Sunumu oturumları yer almaktadır.

Kursumuzun son gününde kurs konumuzla ilgili “Asistan Bilgi Yarışması” yapılacak ve dereceye giren ilk 3 kişiye ödüller verilecektir. Asistan başvurusunu sayfanın solunda yer alan menüden yapabilirsiniz.

Kursumuzun bilimsel programının oluşturulmasındaki emekleri için Prof. Dr. Gürsel Yılmaz başkanlığındaki TOD Ankara Şubesi bir önceki Yönetim Kuruluna, kurs hazırlıklarında en ince detaya kadar titizlikle çalışan TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulundaki değerli arkadaşlarıma, davetimizi kabul ederek bilgi ve deneyimlerini paylaşacak olan tüm bilim insanlarına, kursumuza sponsorlukları ile katkı sağlayan firmalara ve organizasyonun mükemmel şekilde gerçekleşmesi için uğraşan Serenas firması yönetici ve çalışanlarına gönülden teşekkür ederim.

İlgi çekici ve yararlı olacağına inandığımız bu bilimsel buluşma için 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde sizleri başkentimiz Ankara’da ağırlamaktan mutluluk ve onur duyacağımızı bir kez daha belirtir, saygılar sunarım.

Prof. Dr. Sibel Kadayıfçılar
TOD Ankara Şubesi Başkanı
TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Adına