Davet

Değerli Meslekdaşlarımız,

TOD Oküler Enfeksiyonlar Birimi olarak “Göz Cerrahisinde Enfeksiyon Kaynakları ve Önlemleri” konulu OE BAK 2'yi 1 Nisan 2018 Pazar günü TODEM/Ankara'da gerçekleştireceğiz.

Kursumuzda göz cerrahilerinde enfeksiyona yol açabilecek tüm risk faktörleri ve enfeksiyon kaynakları gözden geçirilerek, alınması gereken önlemler videolar eşliğinde interaktif olarak aktarılacaktır. Göz cerrahının korkulu rüyası olan endoftalmi üzerinde de özellikle durulacaktır. Bu bağlamda hastanın ameliyata hazırlanması aşamasında bağışıklık sisteminin değerlendirilmesi, hijyeni, eksternal göz enfeksiyonlarının tedavisi, ameliyat öncesi cerrahi sahanın temizliği gibi konuların yanısıra ameliyathane personelinin hijyeni, uygun ameliyathane koşullarının sağlanması, cerrahi aletlerin doğru sterilizasyonu gibi konular da ele alınacaktır. Ayrıca, her zaman tartışmalı olan preoperatif, intraoperatif ve postoperatif antibiyotik profIlaksisi konusunda güncel  bilgiler de aktarılacaktır.

Kursumuzda “Uygun Ameliyathane Koşullarının Sağlanması” konusunda eğitim vermek üzere Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Ulucanlar Göz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ameliyathane sorumlusu sayın Doç.Dr.Yasemin Özdamar Erol  davet edilmiştir. Davetimizi kabul ettikleri için kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz .

Bu kursun gerçekleşmesinde büyük bir titizlikle çalışan Türk Oftalmoloji Derneği Yönetimi ile Oküler Enfeksiyonlar Birimi Aktif Üyelerine ve kursta aktif olarak görev alan tüm eğitmen arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür eder, sizleri çok faydalı ve keyifli olacağına inandığımız bu kursa Kayıt Bilgileri bölümündeki ONLINE KAYIT butonuna tıklayarak  kayıt olmaya davet ediyoruz.

Oküler Enfeksiyonlar  Birimi Yürütme Kurulu Adına

Prof. Dr.Gülay Güllülü Prof. Dr. Pınar Çakar Özdal
TOD OEB Başkanı OEB Eğitim Sorumlusu