Davet
Sayın Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi'nin düzenleyeceği TOD XIV. ve XV.  Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kurslarına sizleri davet etmekten onur duyarım.

Bugüne kadar yapılmış olan kurslara gösterilmiş olan yoğun ilgi ve olumlu geri bildirimler ile TOD Genel Merkezi’mizin de destekleriyle kurslarımızı geçen yıldan bu yana yılda iki yerine altı kez düzenleme kararı aldık.

TOD Optik Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu  Birimi Müstakil Bilimsel Etkinlikleri kapsamında 03-04 Haziran 2017 tarihleri arasında, Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi’nde (TODEM - İSTANBUL) gerçekleştirilecek olan kurs, XIV.  ve XV. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursları olacaktır.

Şimdiye dek yaptığımız 13 kurstan elde ettiğimiz geri bildirimlere bakarak, kurslarımızın en çok uygulamalı bölümünün talep edildiği görülmüş ve daha fazla meslektaşımıza uygulamalı kurs seansı yaratmak üzere programımız değiştirilmiştir.  3 Haziran’da XIV. Esat Işık Kursu, 4 Haziran’da XV. Esat Işık Kursu yapılacak birbirinin tekrarı olan iki ayrı uygulamalı kursun her birine 48 kişi katılacağı için, iki günde 96 meslektaşımız uygulamalı kursiyerimiz olabilme fırsatı yakalayacaktır.

Kursiyerlerimizin, uygulamalı kurs öncesi kuramsal eksiklerini derneğimizin resmi web sitesinde, TOD TV sekmesinde http://todakademisi.com/todtv.aspx linkinde yer alan 24-26 Mart 2017 tarihli kursumuza ait video kayıtlarından, istedikleri yerde, günün istedikleri saatinde izleyerek tamamlayabilme kolaylığından memnuniyet duyacaklarını düşünüyoruz.  Ayrıca yazılı kaynak olarak, birim kitabımız dernek web sitemizde üyelerimizin elektronik erişimine açık durumdadır. Buna ek olarak, Türkiye Klinikleri Oftalmoloji Dergisi’nin 2017 yılındaki ilk özel sayısı kurs müfredatımızın derlemeler halinde sunumundan oluşan, güncel bir yazılı bir kaynak olmuştur.

Bu kurslarda, gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri ve az görme rehabilitasyonu ile ilgili bilgiler konularında yetkin eğitimciler tarafından sizlere aktarılacaktır. Kurslara katılma hakkı, 28 Mayıs 2017 Pazar günü sabahı TOD 40. Bahar Sempozyumu’nun yapıldığı Wyndham Grand Hotel – Levent’te yapılacak olan çoktan seçmeli yazılı sınavda alınan başarı puanına göre belirlenecektir. Bu sınavda en başarılı olan 96 meslektaşımız 14.  ve 15. Esat Işık Kurslarının kursiyerleri olacaktır

Bu kursların düzenlenmesine önayak ve isim babası olan Dr. Mete Soytürk'e, başta TOD Genel Başkanı Prof. Dr. Reha Ersöz olmak üzere, derneğimizin yönetim birimlerine, ORR Birim Sekreterimiz Yard. Doç. Dr. Vildan. K. Öztürk’e ve kursun ilkinden bu yana beceri ve bilgi desteğini esirgemeyen TOD İzmir Şubesi sekreteri Semra Evirgen'e, kurslarımızda eğitimci olarak görev alan, örnek fedakarlık düzeyinde, yoğun ve yorucu düzeyde emek harcayan ORR Birimimizin değerli aktif üyelerine teşekkür ederim.

Kurslarımıza destek olan firmaların ve kursların alt yapı hizmetlerini sağlayan Global firmasının çalışan ve yetkililerine de teşekkür borçlarımızı ifade ederim. Tüm meslektaşlarımızı kurslarımıza davet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla

Dr. Sait Eğrilmez
TOD ORR Birimi Başkanı