ANASAYFA
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT
KONAKLAMA
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM

Untitled Document

Davet

Sayın Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az  Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi'nin düzenleyeceği TOD XIII. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu'na sizleri davet etmekten onur duyarım.

Bugüne kadar yapılmış olan kurslara gösterilmiş olan yoğun ilgi ve olumlu geri bildirimler ile TOD Genel Merkezi’mizin de destekleriyle kurslarımızı geçen yıldan bu yana yılda iki yerine üç kez düzenleme kararı aldık.

TOD Optik Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu  Birimi Müstakil Bilimsel Etkinlikleri kapsamında 24-26 Mart 2017 tarihleri arasında, Ankara Üniversitesi Görme Araştırmaları ve Az Görme Rehabilitasyonu Birimi’nde gerçekleştirilecek olan kurs, XIII. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu olacaktır.

Kuramsal Kurslar 25 Mart 2017, Cumartesi günü, uygulamalı beceri aktarım kursları ise 26 Mart 2017, Pazar günü altışar kişilik grupların, ikişer eğitmenle çalışacakları 8 eğitim istasyonu biçiminde yapılacaktır. 

Ücretsiz yapılacak bu kursta, kurs programı içeriğinde detaylı olarak görüleceği üzere, gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri ve az görme rehabilitasyonu ile ilgili bilgiler konularında yetkin eğitimciler tarafından sizlere aktarılacaktır. 

Kuramsal kurslara katılım sınırlaması yoktur. Birebir eğitim verilecek uygulamalı kurslar 8 odada dönüşümlü olarak, altışar kişilik gruplar halinde yapılabildiğinden, uygulamalı kurs katılımı sınırlandırılmıştır. Uygulamalı eğitim gününe ise, kursa ilk başvuran ve daha once kursun Pratik bölümünden yaralanma şansı bulamamış 48 meslektaşımız dahil edilecektir. Zorunlu haller nedeniyle katılamayanların yerine kuramsal kursa katılmış olanlar arasından başvuru sırasına göre yedekler uygulamalı kursa alınabilecektir.

Bu kursların düzenlenmesine önayak ve isim babası olan Dr. Mete Soytürk'e, ülkemizin ilk Görme Araştırmaları ve Az Görne Rehabilitasyonu Birimi’ni kuran ve ev sahipliğimizi üstlenen Ankara Üniversitesi yöneticilerine Rektör Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş, Dekan Sayın Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk; Birim Kurucusu ve Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Şefay Aysun İdil hocamıza, başta TOD Genel Başkanı Prof. Dr. Reha Ersöz ve TODİŞ yöneticileri olmak üzere, derneğimizin yönetim birimlerine, kursla ilgili işlemlerin sürdürülmesinde katkısı olan ORR Birim Sekreterimiz Yard. Doç. Dr. Vildan. K. Öztürk’e ve kursun ilkinden bu yana beceri ve bilgi desteğini esirgemeyen TOD İzmir Şubesi sekreteri Semra Evirgen'e, kurslarımıza eğitimci olarak katılmayı kabul eden, örnek fedakarlık düzeyinde, yoğun ve yorucu düzeyde emek harcayan ORR Birimimizin değerli aktif üyelerine teşekkür ederim.

Kursumuza destek olan firmaların ve kursun alt yapı hizmetlerini sağlayan Serenas firmasının çalışan ve yetkililerine de teşekkür borçlarımızı ifade ederim. 

Tüm meslektaşlarımızı kursa davet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla

Dr. Sait Eğrilmez
TOD ORR Birimi Başkanı

 
   
LookUs & OnlineMakale