Davet

Sayın Meslektaşlarım

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi'nin düzenleyeceği TOD XXI. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu'na tüm meslektaşlarımızı davet etmekten onur duyarım.

Kursumuz, yeri açısından bu yıl son derece özel olacaktır. Büyük önder Gazi Mustafa Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşımızın ilk ateşinin yakıldığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas Kongresinin 100. Yılı anısına güzide şehrimiz Sivas’ta yapılacaktır.

Kurs teorik ve pratik (uygulamalı bölümü) olarak aynı odada, altı kişilik gruplara birer saatlik eğitimler halinde, toplam 9 kurs istasyonunda yapılacaktır. Bu kurs oftalmolojinin temel konuları olan skiyaskopi, gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri , az görme ve rehabilitasyonu gibi konuları içermektedir. Toplam 9 kurs odası olacağından, başvuru sırasına göre ilk 54 meslektaşımız kursiyer olarak kabul edilebilecektir. Zorunlu haller nedeniyle katılamayanların yerine, başvuru sırasına göre yedekler uygulamalı kursa alınabilecektir.

Katılımcıların bu kurstan daha iyi verim alabilmesi için, kurs öncesi derneğimizin resmi web sitesinde, TOD TV http://todakademisi.com/todtv.aspx linkinde yer alan 24-26 Mart 2017 tarihli kursumuza ait video kayıtlarını izlemesi bu kurstan azami şekilde yararlanmasına katkıda bulunacaktır. Yazılı kaynak olarak, birim kitabımız dernek web sitemizde üyelerimizin elektronik erişimine açık durumdadır. Buna ek olarak, Türkiye Klinikleri Oftalmoloji Dergisi’nin 2017 yılındaki ilk özel sayısı kurs müfredatımızın derlemeler halinde sunumundan oluşan, güncel bir yazılı bir kaynak olmuştur.

Bu kursların düzenlenmesine öncülük eden ve isim babası olan Dr. Mete Soytürk'e, bu kursa ev sahipliğimizi üstlenen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Alim Yıldız’a, Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. İlhan Çetin’e, CÜTF Göz Hastalıkları AD başkanı Prof. Dr. Haydar Erdoğan’a, kursun düzenlenmesinde en çok emeği geçen ORR Birim Sekreterimiz Sayın Prof. Dr. Şefay Aysun İdil hocamıza, başta TOD Genel Başkanı Prof. Dr. Osman Şevki Arslan, TODİŞ ve TODEM yöneticileri olmak üzere, derneğimizin yönetim birimlerine, ilk yapılan kurstan bu yana beceri ve bilgi desteğini esirgemeyen TOD İzmir Şubesi sekreteri Semra Evirgen'e, kurslarımıza eğitimci olarak katılmayı kabul eden, örnek fedakarlık düzeyinde, yoğun ve yorucu düzeyde emek harcayan ORR Birimimizin değerli aktif üyelerine teşekkürlerimi sunarım.

Kursumuza destek olan firmaların ve kursun alt yapı hizmetlerini sağlayan Global firmasının çalışan ve yetkililerine de teşekkür borçlarımızı ifade ederim.

Tüm meslektaşlarımızı kursa davet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Dr. Mustafa Kemal Arıcı
TOD ORR Birimi Başkanı