DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT
KONAKLAMA
GENEL BİLGİLER
FOTOĞRAFLAR
İLETİŞİMDavet

Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi’nin düzenleyeceği TOD X. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu’na sizleri davet etmekten onur duyarım.

Bugüne kadar yapılmış olan kurslara gösterilmiş olan yoğun ilgi ve olumlu tepkiler nedeniyle Genel Merkezimizin de destekleriyle bu kursları yılda iki kez düzenlemeye devam ediyoruz.

TOD Birim Bilimsel Etkinliği kapsamında onuncusu yapılacak olan bu uygulamalı kurs 18 - 20 Mart 2016 tarihlerinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD’nın ev sahipliğinde İzmir Bornova’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılacaktır. İlk gün “Eğiticimlerarası Eğitim” gerçekleştirilecektir. İkinci gün (Cumartesi) verilecek kuramsal bilgilerin ışığında Pazar günü altışar kişilik gruplar halinde uygulamalı kurslar yapılacaktır. 

Ücretsiz yapılacak bu kursta, kurs programı içeriğinde detaylı olarak görüleceği üzere, gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri ve az görme rehabilitasyonu ile ilgili bilgiler konularında yetkin eğitimciler tarafından sizlere aktarılacaktır. 

Kuramsal kurslara katılım sınırlaması yoktur. Birebir eğitim verilecek uygulamalı kurslar 8 odada dönüşümlü olarak, altışar kişilik gruplar halinde yapılabildiğinden, uygulamalı kurs katılımı sınırlandırılmıştır. Uygulamalı kursa ilk başvuran 48 meslektaşımız katılabilecektir. Zorunlu haller nedeniyle katılamayanların yerine kuramsal kursa katılmış olanlar arasından başvuru sırasına göre yedekler uygulamalı kursa alınabilecektir.

Bu kursların düzenlenmesine önayak olan Dr. Mete Soytürk’e, kurs organizasyonunda ev sahipliği ile desteğini esirgemeyen birim sekreterimiz ve hastane başhekim yardımcısı Dr. Sait Eğrilmez’e, kursla ilgili işlemlerin sürdürülmesinde emeği geçen TOD İzmir Şubesi sekreteri Semra Evirgen’e, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Filiz Afrashi’ye ve Tıp Fakültesi Dekanı Dr. Cemil Gürgün’ e ve kurslarımıza eğitimci olarak katılmayı kabul ederek yoğun emek harcayan ORR Birimimizin değerli üyelerine teşekkür ederim.

Kursumuza destek olan firmaların ve kursun alt yapı hizmetlerini sağlayan Opteamist firmasının yetkililerine de teşekkür ederim.
Tüm meslektaşlarımızı kursa davet eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Dr. Zeki Büyükyıldız
TOD ORR Birimi Başkanı

 
   
LookUs & OnlineMakale