DAVET
KURULLAR
EĞİTMEN LİSTESİ
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT BİLGİLERİ
GENEL BİLGİLER
VİDEO
İLETİŞİM
Untitled Document

Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Beceri Aktarım Programlarının (BAP) ikincisi Beceri Aktarım Laboratuvarı (BAL) (Wet-lab) şeklinde cerrahi pratiğe yönelik yapılacaktır. Kursumuz, başlangıç düzeyinde eğitim almak isteyen meslektaşlarımız için planlanmıştır. Kursta, temel glokom ameliyatlarının eğitimi, glokom birimi aktif üyeleri tarafından kursiyerlere domuz gözü üzerinde verilecektir. Kurs başlangıcında cerrahi teknik eğitimi verilerek her kursiyerin eğiticisiyle bire-bir çalışması sağlanacaktır.

Glokom tedavisinin, doğru tanı, doğru tedavi ve hepimizin ortak yüksek bilgi düzeyi ile başarılabileceğine inanıyoruz. Kronik hastalıklarda hastanın birden fazla doktorunun olması doğaldır. Bu hem günün koşulları, hem de sürecin uzunluğu nedeniyle zorunlu bir durumdur. Bu yüzden hepimiz ortak dili konuşarak, ortak temel tedavi metotlarını uygulayarak sorunları aşabiliriz. Glokom cerrahisi de bu bağlamda hepimizin ortak bilgi paydası olmalıdır. Cerrahinin geciktirilmesi, tıbbi tedavinin aşırı yoğunlaştırılması, genel anlamda tedavi başarısızlığımızın nedenlerinden biri olabilir. Bir glokom cerrahisinin başarı veya başarısızlığı o cerrahiyi yapan meslektaşımız kadar önceki doktorların izledikleri yola da bağlıdır.

Glokom cerrahisi eğitimini önemsiyoruz. Hepimizin temel teknikleri kullanması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaç ile Onur Konuğumuz Prof. Dr. Ertuğrul Mirza’nın katılımı ile 4 Mart 2017 Cumartesi günü Eskişehir’de buluşacağız. Ev sahibi Osmangazi Üniversitesi Glokom Birimi başkanı Prof. Dr. Nilgün Yıldırım’a ve organizasyona katkıları için Global Turizm’e teşekkür ederiz.

Bize katılmak isteyen ilk 40 meslektaşımızdan biri olmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki “cerrahi için” butonuna basın.

Cerrahi için

Tüm samimiyetimiz ile

Dr. Halil Ateş
TOD Glokom BYK adına

 

 


 
   
LookUs & OnlineMakale