DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT BİLGİLERİ
GENEL BİLGİLER
FOTOĞRAFLAR
KURS VİDEO
İLETİŞİMUntitled Document

Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Glokom Birimi Yürütme Kurulumuz görev süresi boyunca Beceri Aktarım Programları (BAP) altında bir dizi eğitim toplantısı düzenlemeye karar vermiştir. Bunlardan bir kısmı Beceri Aktarım Kursu  (BAK) adı altında didaktik anlatımlarla desteklenen pratik kurslar, diğer bir kısmı ise Beceri Aktarım Laboratuvarı (BAL) adıyla wetlab uygulamaları şeklinde düzenlenecektir.

Bu çerçevede, sizlere duyurmaktan mutluluk duyduğumuz ilk etkinliğimiz; “Glokom Beceri Aktarım Kursu - 1: Glokom Tanısında ve Tedavinin Yönlendirilmesinde Görme Alanından Nasıl Faydalanacağız? başlığını taşıyor. Kursumuz, Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi’nde (TODEM) yapılacaktır.

Toplantının formatını hazırlarken mümkün olduğunca günlük hayatta karşılaştığımız sorunlara çözüm yolları bulmak ve bunları sizlerle paylaşmanın çabası içinde olduk. Bu amaçla hem glokomun tanısını koymak, hem de kimi, ne zaman tedavi edeceğiz, tedaviyi ne zaman yoğunlaştıracağız ve beklenen yaşam eğrisiyle fonksiyonel görme kayıplarının kesişimini nasıl bulacağımızı tartışacağız.

Toplantının ilk bölümünde olgu örnekleri üzerinden görme alanını okumasını ve progresyon tekniklerini gözden geçirip, ikinci bölümde dört gruba ayrılarak görme alanı aletleri başında olası senaryo çıktılarını nasıl hazırlayabileceğimizi değerlendireceğiz. Bu bölümde katılımcıların kendi olgularını da tartışmaya açmalarını bekliyoruz.

O günün sonunda, yepyeni eğitim yuvanızda, işinize çok yarayacak bilgi ve becerilerle donanmış olarak evinize dönmenin mutluluğunu yaşayacağınızı umuyoruz.

Bizlere TODEM’i kazandıran Türk Oftalmoloji Derneği Yönetimine, gerçekleşecek etkinliğimizde değerli katkılarını sunacak olan konuşmacılarımıza, sponsorumuz Novartis firmasına ve toplantı düzenimizi sağlayacak Global Turizm’e teşekkür ederiz.

Toplantının verimli olabilmesi amacıyla kontenjanımızı 50 katılımcı ile sınırladık. Bu 50 kişiden biri olmak için “Ben de katılacağım” butonuna basınız. Katılmaya hak kazananları e-posta ile bilgilendireceğiz.

Tüm samimiyetimizle, öğrenmeye çok meraklılarla birlikte olacağımız 18 Şubat 2017 Cumartesi gününü iple çekiyoruz.

Halil Ateş
TOD Glokom BYK adına

 


 
   
LookUs & OnlineMakale