Davet

Sevgili Meslekdaşlarımız,

TODEM Ankara’da planladığımız Beceri Aktarım Kursları (BAK) başlığındaki eğitim toplantılarının bir yenisini Ekim ayında düzenleyeceğiz. BAK olarak planladığımız on ikinci kurs konumuzu “TOD Kornea ve Oküler Yüzey BAK -12: Keratitli Olgularda Yaklaşım” olarak planladık.

Keratitli olgular gün içerisinde poliklinikte sık görebildiğimiz hastalar. Bu olguları gördüğümüzde hızlı ve doğru karar vermemiz ve uygun ilerlememiz tedavi sonucunu çok değiştirebiliyor. Hastalar ilk geldiğinde şikayetlerinde ve hikayelerinde nelere dikkat etmeliyiz, muayenelerinde özellikli olarak baktığımızda tanı yönünden bizi yönlendirecek noktalar nelerdir, tanı koymak için izlememiz gereken tetkik sırası, tedavide hangi ilacı ne zaman nasıl vermeliyiz ve eğer gerekirse başvurabileceğimiz ufak girişimsel yöntemler nelerdir, gibi sorularınız varsa bu kurs tam size göre.  İlgili konularda inceliklerin anlatılacağı teorik kısım sonunda genel bir tartışmayı takiben kursun ikinci yarısında olgular üzerinden birebir tartışma imkanı bulabileceksiniz.

Konusunda oldukça tecrübeli eğitmenlerimizden en yeni bilgileri alabileceğiniz  ve asistan uzman herkes için çok yaralı olacağına inandığımız kursumuzdan kesinlikle memnun ayrılcağınızı düşüncesindeyiz.

 “Keratitli Olgularda Yaklaşım” kursu ile ilgilenen meslektaşlarımızı, 21 Ekim 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi onikinci BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı
BYK adına