Davet

Sevgili Meslekdaşlarımız,

Beceri Aktarım Kursları (BAK) başlığı altındaki eğitimlerimizden bir yenisini daha TODEM Ankara’da “TOD Kornea ve Oküler Yüzey BAK -13: Lamellar Kornea Cerrahileri” başlığı altında planladık.

Son yıllarda lameller kornea cerrahileri konvansiyonel penetran keratoplastilerin yerini almaya başlamıştır. DALK, DSAEK ve DMEK olarak ana başlıklarda sınıflandırılabilen bu lameller kornea cerrahilerinin hepsi kendine özel incelikler taşımaktadır. Konusunda çok tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından aktarılacak bilgiler ve püf noktaları ile bu cerrahilerle ilgilenmeyi düşünen meslekdaşlarımızın eğitilmesi planlanmıştır. Videolar eşliğinde interaktif yapılacak eğitimimizde cerrahi tekniğin yanı sıra problemlerle ve komplikasyonlarla baş etme yöntemlerine de ağırlık verilecektir.
Konusunda oldukça tecrübeli eğitmenlerimizden en yeni bilgileri alabileceğiniz  ve asistan uzman herkes için çok yaralı olacağına inandığımız kursumuzdan kesinlikle memnun ayrılcağınızı düşüncesindeyiz.

 “Lamellar Kornea Cerrahileri” konusu ve kursu ile ilgilenen meslektaşlarımızı, 4 Kasım 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi on üçüncü BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı
BYK adına