Davet

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM

  Türk Oftalmoloji Derneği Çukurova Şubesi olarak geçen yıl 13-15 Mart 2020 tarihlerinde Kayseri’ de yapmayı planladığımız, ancak Covid 19 pandemisi başlaması nedeniyle son anda iptal edilmek zorunda kalınan ‘’17. Mart Sempozyumu’’nu bu yıl 13-14 Mart 2021 tarihlerinde sanal olarak gerçekleştiriyoruz. “Refraksiyon kusurları ve düzeltilmesi” konulu sempozyumun süresi güncel şartlar gereği gözden geçirilerek iki güne düşürülmüş ve bilimsel program da buna göre yeniden düzenlenmiştir. Sempozyuma katılmanızdan çok mutlu olacağımızı belirtmek isterim.

  Refraksiyon kusurları mesleğimizi uygularken en sık karşı karşıya olduğumuz konuların başında gelir. Refraksiyon kusurlarının tanısındaki gelişmeler ve oldukça artmış olan tedavi seçeneklerinin elimizi güçlendirdiği aşikardır. Bu toplantıda refraksiyon kusurlarının temel tanı yöntemleri yanı sıra güncel teknolojinin bize sağladığı imkanlarla, hata oranlarını adeta sıfıra indiren cihazlarla, gözlük ve kontakt lens gibi temel görme kusuru düzeltici yöntemlerin yanında, görme kalitesini daha üst düzeylere taşımayı amaçlayan cerrahilerin uygulanması da tartışılacaktır. Emetropinin hedeflendiği, yaşa ilişkin refraktif çözümlerin amaçlandığı ve güncelimize yerleşmiş olan “Refraktif göz içi cerrahileri’’nin yanı sıra refraktif topografi, keratokonus ve presbiyopik kontakt lenslerin de ayrıntılı konuşulacağını belirtmek isteriz. Sempozyum’da endüstri destekli iki ayrı panel yanı sıra genç meslektaşlarımızın yoğun ilgisini beklediğimiz serbest bildiri oturumları da yer alacaktır. Şimdiden, bilgileriyle ve deneyimleriyle toplantımızı zenginleştirecek tüm moderatör, konuşmacı ve katılımcı meslektaşlarımıza, sempozyumu destekleyen endüstri paydaşlarımıza,  sanal organizasyonu gerçekleştirmede  görev alan LookUs firmasına ve bu sempozyumu gerçekleştirmek için özveriyle emek sarfeden Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma candan teşekkür ediyorum.

  Yüz yüze gerçekleştireceğimiz ve hep bir arada olacağımız bilimsel toplantılarımıza bir an önce sağlıkla kavuşmak özlemiyle hepinize verimli bir sanal sempozyum diliyorum.
Saygılarımla.

 

Prof. Dr. Kuddusi ERKILIÇ
Türk Oftalmoloji Derneği
Çukurova Şubesi Başkanı