DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT
KONAKLAMA
GENEL BİLGİLER
FOTOĞRAFLAR
İLETİŞİM

Davet

Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi’nin düzenleyeceği TOD XI. Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu Kursu’na sizleri davet etmekten onur duyarım.

Bugüne kadar yapılmış olan kurslara gösterilmiş olan yoğun ilgi ve olumlu tepkiler nedeniyle Genel Merkezimizin de destekleriyle bu kursları yılda iki kez düzenlemeye devam ediyoruz.

TOD Birim Bilimsel Etkinliği kapsamında onbirincisi yapılacak olan bu uygulamalı kurs 07 -  09 Ekim 2016 tarihlerinde Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde yapılacaktır. Kuramsal Kurslar 8 Ekim 2016, Cumartesi günü Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, uygulamalı kurslar ise 9 Ekim 2016, Pazar günü altışar kişilik gruplar halinde Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılacaktır. 7 Ekim 2016 Cuma öğleden sonra sosyal program içinde yer alması planlanmış olan, Üniversiteye 7 km mesafedeki Unesco Dünya Miras Kenti Safranbolu Gezisi’nin kursumuzu sosyal yönden de ilgi çekici hale getireceğini umuyorum.

Ücretsiz yapılacak bu kursta, kurs programı içeriğinde detaylı olarak görüleceği üzere, gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri ve az görme rehabilitasyonu ile ilgili bilgiler konularında yetkin eğitimciler tarafından sizlere aktarılacaktır. 
Kuramsal kurslara katılım sınırlaması yoktur. Birebir eğitim verilecek uygulamalı kurslar 8 odada dönüşümlü olarak, altışar kişilik gruplar halinde yapılabildiğinden, uygulamalı kurs katılımı sınırlandırılmıştır. Uygulamalı kursa ilk başvuran 48 meslektaşımız katılabilecektir. Zorunlu haller nedeniyle katılamayanların yerine kuramsal kursa katılmış olanlar arasından başvuru sırasına göre yedekler uygulamalı kursa alınabilecektir.

Bu kursların düzenlenmesine önayak olan Dr. Mete Soytürk’e, kurs organizasyonunda ev sahipliği ile desteğini esirgemeyen Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk’e, kursla ilgili işlemlerin sürdürülmesinde emeği geçen ORR Birim Sekreterimiz Prof. Dr. Sait Eğrilmez’e ve TOD İzmir Şubesi sekreteri Semra Evirgen’e, ayrıca kurslarımıza eğitimci olarak katılmayı kabul ederek yoğun emek harcayan ORR Birimimizin değerli üyelerine teşekkür ederim.

Kursumuza destek olan firmaların ve kursun alt yapı hizmetlerini sağlayan Opteamist firmasının yetkililerine de teşekkür ederim.

Tüm meslektaşlarımızı kursa davet eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.                                                          

Dr. H. Zeki Büyükyıldız
TOD ORR Birimi Başkanı

 

 
   
LookUs & OnlineMakale