Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

TODEM İstanbul ve TODEM Ankara’da düzenlediğimiz toplantılardan sonra dönemimizde planladığımız son eğitim toplantımızı TODEM Bursa’da yapmayı düşündük.  Bursa’lı meslekdaşlarımızın konu tercihine sadık kalarak konumuzu “TOD Kornea ve Oküler Yüzey BAK -14: Oküler Yüzey İnflamatuvar Hastalıkları ve Tedavi Yaklaşımları” şeklinde belirledik. Bu kursumuz daha önce Ankara’da düzenlediğimizde çok beğeni toplamıştı.

Oküler yüzeyin enflamatuar hastalıkları çok geniş bir yelpazede karşımıza çıkar. Hastalıklar belli başlıklar altında toplansa dahi bu hastalıklar her hastada kendine özel seyretmektedir. Bu sebeple, hastanın özelliklerini göz önünde bulundurarak yaklaşmamız ve tedaviyi planlamamız gerekmektedir. Bu hastalıklar aynı zamanda çeşitli sistemik hastalıklarla da beraberlik gösterebilmektedir.  Hangi hastada hangi sistemik araştırmaları yapmamız gerektiği konusu da bazen karmaşık olabilmektedir. Kursumuzda periferik ülseratif keratit ve kornea erimesi, atopik ve vernal konjonktivit, skatrizan konjonktivitler, episklerit ve sklerit hastalıkların üzerinde özellikle durulacak ve immun baskılayıcı tedavi seçenekleri ve nerede, ne zaman, hangi ilacın seçilmesi gerektiği konuları aydınlatılmaya çalışılacaktır. İlgili  konuda uzun süredir çalışmaları olan çok tecrübeli eğitici kadromuzdan eğitim alma şansını bulacağınız bu kursumuzdan kesinlikle fayda göreceğiniz düşüncesindeyiz.

 “Oküler Yüzey İnflamatuvar Hastalıkları ve Tedavi Yaklaşımları” eğitimi ile ilgilenen meslektaşlarımızı, 24 Mart 2019 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi ondördüncü BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Mehmet Orhan
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı
BYK adına