Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Erzurum - Trabzon Şubesi’nin düzenleyeceği 18. Mart Sempozyumu 22 - 24 Nisan 2022 tarihleri arasında, Trabzon Novotel Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.

Sempozyum konumuz “Her Yönüyle Optik Sinir Hastalıkları” olacaktır. Bu konuda her biri birbirinden değerli, tecrübeli meslektaşlarımız, doyurucu paneller ve diğer bilimsel aktiviteler aracılığı ile bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşarak düzenlenen sempozyuma katkılarda bulunacaklardır. Ayrıca iki oturum şeklinde sunulacak serbest bildiriler de sempozyuma katkı sağlayacaktır. Optik sinir hastalıklarının derinlemesine ayrıntılı olarak irdeleneceği bu sempozyumda ilk gün Vitreoretinal Cerrahi ve Elektrodiagnostik birimlerinin düzenleyeceği toplantılar da oturumlara zenginlik katacaktır.

Sempozyumun bu dönem düzenleneceği ilimiz Trabzon, M.Ö. 2000' li yıllara dayanan geçmişiyle , kültürel, sosyal ve tarihi birikimleri yönünden Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli kentlerinden birisidir. Tarihi İpek Yolu üzerinde Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan bir noktada bulunan kent birçok uygarlıklara tanıklık etmiş bir yerleşim bölgesidir. Güneşli ve yağmurlu havaların bir arada yaşanabileceği ve hava sıcaklığının hafif ılıman olduğu Mart ayında, Trabzon’ un doğal güzelliğini, kültürel dokusunu ve yöre mutfağını tecrübe etme imkanı bulacağınız bu sempozyumda, sizleri aramızda görmekten çok büyük mutluluk duyacağız.

Sempozyumun düzenlenmesinde ve bilimsel programın hazırlanmasında emeği geçen TOD Erzurum - Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerine, davetleri kabul ederek toplantıya katkıda bulunacak, bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşmayı kabul eden tüm konuşmacılara, sponsorlukları ile destek veren katılımcı firmalara, sempozyum organizasyonunu gerçekleştirmede görev alan Topkon firması çalışanlarına teşekkür ederim.

2022 yılı 22 - 24 Nisan döneminde Trabzon Novotel Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan TOD 18. Mart Sempozyumu'na katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Toplantılarda görüşmek dileği ile saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mehmet Kola
TOD Erzurum - Trabzon Şubesi Başkanı
Şube Yönetim Kurulu Adına