Davet

Değerli Meslektaşlarım;

Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesinin düzenlediği 46. Bahar Sempozyumu bu yıl 3-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında değerli hocamız Prof. Dr. Ünal Bengisu anısına CVK Bosphorus Hotel’de yapılacaktır.

46. Bahar Sempozyumunun konusu ‘’Tanı ve Tedavide Zorlayıcı Olgular’’ olarak belirlenmiştir. Oftalmolojideki zor ve tartışmalı konuların son gelişmelerin ışığı altında her yönüyle konuşulacağı paneller ve uydu toplantılarının yanında, endüstri firmalarının toplantılarına da yer verilecektir. Sempozyumda katılımcıların araştırmalarını sözel bildiri olarak sunabilecekleri serbest bildiri oturumları düzenlenecektir.

Ayrıca Bahar Sempozyumlarının bir geleneği haline gelen Prof. Dr. Demir Başar adına onur konferansı da gerçekleştirilecektir.

İstanbul Şubesi üyelerinin 2023 yılı içinde etki faktörü en yüksek dergilerde yayınlanmış çalışmaları arasından seçilecek 3 adet makalenin sahiplerine teşvik ödülleri verilecektir. Ayrıca 46. Bahar Sempozyumunda sunulan serbest bildiriler içinden başvuran adaylar arasından en iyi ilk 3 araştırma plaketle ödüllendirilecek ve ödüller toplantıda düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

46. Bahar Sempozyumu süresince başvuran katılımcılara İstanbul TODEM Merkezinde Eye-Si Simulatör ile cerrahi simülasyon eğitimi verilecektir.

Sempozyumun gerçekleşmesinde ve bilimsel programın oluşmasında özverili çalışmalarından dolayı İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine, davetimizi kabul ederek bizi onurlandıran tüm moderatör ve konuşmacılarımıza, her aşamada desteklerini hep hissettiren TOD Genel Başkanı Dr. Huban Atilla, TOD Genel Sekreteri Dr. Kıvanç Güngör ve tüm Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerine, destek veren tüm sponsor firmalarımıza, organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesi için üstün gayretlerinden dolayı Global Kongre ve Organizasyon firması yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Zengin bilimsel etkinliklerle gerçekleşecek olan 46. Bahar Sempozyumu için siz değerli üyelerimizi İstanbul’da bir arada olmaya davet ediyor, Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına yakışır bilimsel düzeyde ve coşku içinde bir sempozyum gerçekleşmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Erdal Yüzbaşıoğlu
TOD İstanbul Şubesi Başkanı
TOD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Adına